Kontaktné údaje

Desana Dudášová
Fraňa Kráľa 9
811 05 Bratislava

telefón
+421 905 623 855

e-mail
photo@desana-dudasova.sk

Tak trochu nevšedná fotografia...

„Na svoje prvé stretnutie s Desanou sa živo pamätám. Vlastne, nebolo to stretnutie, iba telefonát – a už po prvých vetách som mala pocit, že ju poznám dlhé roky. Od tohto telefonátu trvalo ešte niekoľko týždňov, kým sme mali možnosť stretnúť sa konečne aj „naživo“ – o to väčšie bolo prekvapenie mojich kolegýň, ktoré bola Desa medzičasom fotografovať, keď z nej „vyliezlo“, že my dve sme sa ešte nevideli.

- Tak si o nej rozprávala, že som si myslela, že je to nejaká tvoja dlhoročná kamarátka - povedala mi neskôr jedna z nich.

Nebudem klamať, keď tu napíšem, že Desana je bohém... a to je ešte slabé slovo! Skrýva sa v nej živel, víchrica a občas i zemetrasenie o sile piateho stupňa Richterovej stupnice, tak, ako sa na správneho umelca patrí. Ale najdôležitejšie je, že je to presne ten typ človeka, o ktorom možno povedať, že z neho smrdí tá „echt“ správna človečina. A toto všetko sa premieta do jej tvorby bez ohľadu na to, či fotí book, svadby alebo portréty... ba dokonca aj na prvý pohľad obyčajným komerčným fotkám vdýchne svoj neopakovateľný šmrnc.

Desana a ja sme sme jednoducho tá istá krvná skupina a preto aj robiť pre ňu túto webstránku bola veľká výzva a zároveň niečo mimoriadne. Tieto slová nepíšem preto, aby som sa vyjadrovala odborne a profesionálne ako nejaký kritik – píšem ich preto, aby som Vám priblížila Desanu takú, ako naozaj je. A ostatné nech Vám porozpráva táto stránka...“

Zora Puškáčová
Bratislava, marec 2009
www.deepgirl.sk